Tchibo Fonksiyonel Bisiklet ve Omuz Çantası (Bayan)

Teması geçeli ikinci haftaya girerken ben yine de inceleme yazımı yazayım ;) Tchibo’nun su geçirmez erkek model çantasını pek beğenmemiştim fakat bayan modeli hem daha kullanışlı hem de göze hitap eden bir tasarımı var. Ayrıca daha ucuz :)

Öncelikle bu çantanın bir kalıbı var. İçine koyacağınız malzemeler nisbeten daha korunaklı olacak. Önde iki adet büyük gözü bulunuyor. Her iki yanda file cepleri var.

Elde taşımak için sabit, omuzda taşımak için çıkarılabilir ve boyu ayarlanabilir askısı mevcut. Bisiklet kullanım esnasında omuz askısını çanta içinde saklayıp bir yerlere takılmasını engelleyebiliyorsunuz.

Bisiklete bağlamak için birbirine oldukça yakın konuşlandırılmış iki adet kancası bulunuyor. Erkek çantasında bulunan kancalar ile aynı. Fakat birbirlerine daha yakın… Bu kancaları gizleyen bölüm açıldığında yukarı değil aşağı doğru uzuyor. Bu durum da kapağın jant tellerine sürtme ihtimalini doğurmuş. Biz böyle bir sorun yaşamadık ama farklı bagaj tiplerinde oluşabilecek bir durum. Fiziksel bir sorun çıkacağını sanmıyorum fakat dikkat dağıtıcı sesler çıkarabilir ve benim gibi pimpirikli kullanıcılar için can sıkıcı olabilir. Kişisel çözümler üretilebilir tabiki…

Çantanın arka alt kısmında çantayı bagaja sabitleyecek ekstra bir parça bulunmuyor. Bu durum erkek çantasındaki durum ile aynı. Günlük kullanım için böyle bir ayrıntıya ihtiyaç yok. Bu sebeple çantayı kullanırken amacımıza uygun olup olmadığına özellikle dikkat edelim.

Çantanın ana gözü oldukça geniş. Günlük kullanımda ihtiyacınız olan şeyleri taşıyabilecek bir yapıya sahip. Bu ana gözde gözün iç duvarında bir kanca ile asılmış bir yağmurluk bulunuyor. Yağmurluğu bir yere sabitlemek akıllıca olmuş. Çünkü yağmurluk gerektiği anda onca eşyanın içinde yağmurluğu aramak can sıkıcı olabilir.

Çantanın omuzda duruşu gayet güzel. Gündelik kullanımda işe yarıyabilecek spor bir çanta.

Modelimiz (Özlem) ev içinde modellik yapmayı reddettiği için omuz askılı fotoğraflarında evin sandalyesinden yardım alıyoruz.

Beyaz üzerine gri çiçek-böcek işlemeli çantanın fermuarları da kırmızı renk seçilmiş ve çantaya hol bir hava katmış. Fermuarın çalışması oldukça iyi. Tek elle kolaylıkla açıp kapatabiliyoruz.

Askı kısımları metalden üretilmiş. Askıyı takıp çıkartmak son derece kolay.

 Arka kancalar yakın detay.

 Bu ön ceplerin kolay ulaşılmasını istediğiniz şeyleri koymak için birebir.

 Çanta’nın bisiklet üzerindeki duruşu.

Çanta yağmurluğu takılı iken. Yapmurluk hakkında herhangi bir veri bulunmuyor. Ama gözlemlerimi anlatayım. İşçiliği gayet iyi. Tek parça kumaştan üretilmiş. Yani dikişlerden su alma gibi bir durum olamaz.Bir kusurunu bulamadım. Orta ölçekli yağmurlarda sıkıntı çıkarmayacaktır. Fakat çok daha yoğun yağmurlarda bir süre sonra yağmurluk bir miktar su alabilir. Tahminen 3000 mm su basıncına dayanıklıdır diye düşünüyorum.

Bisiklet üzerinde çantanın üst kısmının dik durarak bisiklet üzerinde de çantanın estetik durması sağlanmış. Bu küçük ayrıntının başka bir nedeni daha olabilir ama denemeden tam emin olamam. Çantanın elde taşınması için konulmuş iki kısa askı bisiklete bağlantığında boşta duruyor. Bu askıların çeşitli yerlere takılma ihtimali var. Belki bu ayrıntı bu askıların bir arada ve bir yere takılmayacak şekilde durmalarına da yarıyor olabilir…

 Çantanın bisiklet sürüş anındaki hali.

 Özlem ve yeni gündelik çanyası.

 Yakın detay.

Toparlamak gerekirse günlük hayatta bisiklet ile ulaşımını yapan bayanlar için, yazın biskleti ile plaja ulaşımını yapan bayanlar için hem bisikletle yük taşımalarını daha konforlu hale getirecek hem de güzel görünümlerinden ödün verdirmeyecek kullanışlı ve çok cici bir çanta.

 Özlem’e yeni çantasını güzel günlerde kullanmasını diliyor, bu çantayı temin etmek isteyenlerin internet mağazasında tükendiğini belirtip Tchibo mağazalarında şanslarını denemeleri tavsiyesinde bulunuyoruz. Telefonla stok durumu hakkında bilgi alıp, ürünü gün içinde almak kaydı ile ayırtabiliyorsunuz.