Çambaşı-Turnalık FPV / Skywalker X8 / 10.3 km

İnsansız hava aracım ile artık tüm sorunları çözdüm ve güzel güzel uçabiliyorum. Kablosuz sistemlerimin menzilini test etmek için biraz açıldım 10 km kadar yol aldım.  En uzak noktada bile görüntü gayet netti. Daha fazla riske girmeden bataryamın dönüş için yeterli güçte kalacak şekilde dönüşe geçtim. Bir sonraki testi 2 batarya ile beraber yapabilirim. Bakalım…

skywalker x8 fpv

Skywalker X8 uçağıma kurduğum apm 2.6 otopilot ve 1.3 ghz 800 mw fpv sistem ile kesintisiz 10 km gittim. Şuan beni sınırlandıran unsur pil durumuydu. Eğer 2 lipo pil ile uçarsam mesafe rekorunu daha da ileriye taşıyabilirim.

 • Yiğit Yildiz

  Selamlar. Gezdiğin yerleri ve siteni şiddetle tavsiye ediyoruz arkadaşlarımıza. Ben çde havadan çekim yapıyorum kendi yaptığım quadchopter ile f450. Benim sorum skywalker x8 almayı düşünüyorum. Araştırmalar sonucu en ucuz alşexpreste buldum 170$ civarında. Kumanda ve apm uçuş vartık var. Sen apm kullanıyorsun zannedersem videolarda gördüğümkadarıyla. Sen neredenaldın onu merak ediyorum ve görüntü almak için transmitter tavsiyen varmı?

  Teşekkürler

  • Canavar’ül Velosipet

   Evet apm kullanıyorum. Kanadı Bevrc sitesinden almıştım. Apm seti net hatırlamıyorum ama altigator sitesinden almış olabilirim. Orijinal almıştım. Şimdi olsa ucuz klonlara bir şans verirdim.

   Ben şimdi platform küçültüyorum. Skywalker x5’e geçtim ve elimdeki skywalker x8 kanat, motor, esc, servolar, lipo piller, pervaneler ve x8’e uygun yedek parçalar boşa çıktı. İlgilenirsen satabilirim. Olmadı ileride yeniden toplayacağım…

   İlgilenirsen canavarkesifre@gmail.com adresine yazabilirsin…