Katlanır Bisikletin İzban ve Metro İle İmtihanı / Bölüm 2

Lütfen önce 1. Bölüm’ü izleyiniz…

2013 yılı başında İzban ve Metro yönetimi bisikletlerin günün belirli saatlerinde, belirli vagonlarında taşınabileceğine dair duyuru yapmıştır.

http://www.izban.com.tr/Sayfalar/Haber_Ayrinti.aspx?Haber=217

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151326888139395.489958.169065599394&type=1

Fakat gel gelelim tasarımı toplu ulaşım araçlarına rahatça entegre olabilmek için katlanır hale getirilerek minimum boyutlara dönüştürülen katlanır bisiklet katlanmış olduğu halde yukarıda belirtilen saatler dışında Metro’ya alınmıyor…

Yorum sizin…

Video çekim tarihi: 21.11.2013

 • Emrah Pektaş

  Enes Bey merhaba

  Bisikleti çantaya koyarak sorunsuzca metro gişesinden geçmenizi takdir ediyor ve durumu bisiklet düşmanları ile dalga geçme olarak nitelendiriyorum.Çanta teklifinizi dile getirdiğinizde görevlilerin oldukları dumurdan büyük keyif aldığımı da ifade etmek isterim.

 • Ouz

  Konaktaki görevliler çantada DAHON markasını görüp “aa Dahon bisiklet markası ” diyebilecek bilgiye sahip olsalar bile bisiklet giremez diyecek kadar “sorunlu” tipteler.

 • yeliz

  hahahah süpersiniz.
  işe metro+otobüs ile geliyorum ve otobüs kısmını bisiklete dönüştürmek istiyordum. Ancak metro bisiklet saatlerine uyacak olursam mesaimi kaçırıyordum. Yurtdışında yaşayan arkadaşlarım katlanabilir bisikleti önerdiğinde araştırma yapıp sitenizi bulmuştum. Tam acaba metroya alırlar mı nasıl dediğimde videonuzu gördüm.
  Harikasınız:)
  Paylaşmak isterim, izninizle…

 • Serkan Aktaş

  hocam metroya bindikten sonra bisikleti çantadan çıkarıp size izin verilmeyen durakta adamların gözüne sokmanızı bekliyorum ..